Sevmek Zamanı
1080P IMDb : 8.3
1080P

Sevmek Zamanı

 Süre: 85 Dakika

 Ülke: 

  


Halil (Müşfik Kenter), adada ustası Mustafa'yla (Fadıl Garan) birlikte boyacılık yapmaktadır. Bir gün boyamaya girdiği boş köşklerden birinin üst katında, duvarda asılı bir kadın resmi görür ve resme aşık olur. Bir yıl boyunca her gün köşke girer ve resmi seyreder. Ancak, bir gün, köşkün sahibinin kızı olan resimdeki Meral (Sema Özcan), iki arkadaşıyla köşke gelir ve Halil'i resmini seyrederken görür.

 31.296İZLENME

 105BEĞEN

 53BEĞENME

Detay
İlgili içerik, telif hakkından dolayı kaldırılmıştır.


Blog Sitemiz Açıldı. Gitmek için Tıklayın!
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
18Favori Ekle Sonra İzle
5.5
Toplamda 476 oy verildi.
Sorun Bildir

Yorum Alanı 28 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    IrmaLaDouce Mart 7, 2022 07:17:16

  Türkiye sınırları içinde açılan film siteleri arasında en yüksek beğeni alan yorum ozlem’inki olmuş, tebrik ederim. Ne var ki, sinemadan zerre anlamıyorsunuz.

 2. avatar
    Emek Sinemasi Mart 6, 2022 21:51:54

  Bazıları uzmanlık alanı dışına çıkıp Türk sinemasının en iyi örneklerinden birini seyretmiş ve anlamamış belli ki. Filme verilen puanlar ve yapılan yorumlar da manüpile edilmiş ayrıca. “Altın çöpe düşse değerini kaybeder mi? Tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın eder mi?”

 3. avatar
    mihrican akkuş Ağustos 5, 2019 14:11:50

  Bir resme aşık olmak aşkta yalnız ve ayrılığı bile kabullenecek kadar cesur olmanın karşılığı. Sen benim hayallerimi yıkarsın, resmine aşığım ben sadece…..

 4. avatar
    ahmet kayhan Eylül 14, 2020 02:18:44

  oyunculara bir sözüm yok senaryonun gereğini yerine getirmişler rollerini en güzel biçimde oynamışlar sözüm senaryoya çok saçma ve mantıksız gerçeklerden kopuk baş roldeki kişi şizofreni bir ruh haline sahip ve acı sonu hazırlayanda kendisi hem gerçek kadını hem seviyor hem sevmiyor gerçeği dururken üstelik kendisine aşıkken aşırı romantizme ve fantastiğe kaçan bir şekilde uzattıkça uzatıyor ve acı sonu hazırlıyor böylece üç kişinin hayatı mahvoluyor filmi sevmedim bana konusu çok hafif ve saçma geldi sonunda bile gerçeğine mi aşık manken ve resme mi aşık belirsiz belki yaşı genç olanlar etkilenir ve beğenirler beni anca güldürdü ve filmi sonuna kadar izlemek oldukça sıkıcı oldu belli bir yaşın üstündekilere filmi önermem zaman kaybı olarak görüyorum

 5. avatar
    Gokmen Eylül 20, 2020 16:29:48

  İnsanı insan yapan duygularidir. Keybetmemeli….

 6. avatar
    Ramazan usta Kasım 27, 2021 20:59:04

  Saçma yorum yapmadan önce filmin Imbd puanina bir bakin.

 7. avatar
    Firdevs Ocak 12, 2022 23:17:32

  Tek kelime ile şaheser.

 8. avatar
    ozlem Ocak 19, 2022 16:54:05

  Abartılmış bir film.Başkaları ne der korkusuyla herkes beğenmiş gibi yapıyor hahahahah.Sürüye ayak uydurmak zorunda değilsiniz.İzlemeyin bence kaybınız olmaz.

 9. avatar
    Ayşe Şubat 24, 2022 12:02:07

  Film; gerçek olan ne, aşk ne, insan hayalinde yarattığına mı aşık olur gibi pek çok felsefik olabilecek soruyu gündeme getiriyor. Fransız yeni dalga akımını hissettiğim oldu. Güzel bir film.

  • avatar
     ozlem Mart 1, 2022 18:54:54

   Ayşe adlı arkadaş film hakkında olumlu olan yorumları siteye yüzlerce kez girip beğeniyor,özellikle kendi yorumunu.Baya işsizsin Ayşe.HAHAHAH birde yazdığı yoruma bak kendini film gurmesi sanmış.

   • avatar
      WESTERN KID Mart 1, 2022 20:28:14

    ozlem sen de filmi anlamamış olabilir misin?

    • avatar
       ozlem Mart 1, 2022 23:01:18

     Western kid film senin anladığından mı ibaret.Senin düşüncelerin mi belirliyor doğruları.Git babanla pazar sabahları trt western filmleri izle.Şu filmi beğeniyorsan zaten.Film yorumlamak size mi kaldı ?

     • avatar
        WESTERN KID Mart 1, 2022 23:33:42

      ozlem ben filmle ilgili hiç düşüncemi yazmadım. Doğru dediğin nedir? Benim yazmadığım hangi düşünce belirleyecek? Bu film Türk sinemasının en önemli filmlerinden birisidir. Bunu ben değil sinema sanatının içinden işin uzmanları söylüyor. Halit Refiğ Ulusal Sinema akımına hem biçim, hem de içerik örneği olarak Sevmek Zamanı’nı gösterir. Film ülkemizde çekildiği zamanın çok ötesinde bir tarz kullanıyor. Metaforlarla dolu bir film. Anladığın metaforları yaz da sürüye uyanlar da sayende anlasın Metin Erksan ne yapmak istemiş? Pazar gününü beklemeye gerek yok, ben Uğur Filmde seyrederim bütün filmleri. TRT neymiş? Sen kapasiteni aşan filmleri seyredip devreleri yakma. TRT’de sana göre diziler vardır git onları seyret.

    • avatar
       ozlem Mart 2, 2022 13:45:51

     Filmi anlamamış olabilir misin demek bu filmi beğendiğini gösteriyor.Düşüncemi yazmadım demişsin,ettiğin lafların arkasında dur.Ünlü kişiler veyahut uzmanlar onayladığı için doğru olanın bu olduğu anlamına gelmiyor.Tabi senin gibilerin kendi düşüncesi olmaz olamaz da cesaret edemezsiniz.Hahahahah nicki ‘western kid ‘olan biri kapasiteni aşan filmleri izleme demiş.Bana tavsiye vereceğine sen sana göre olan kişilerle tartış.Sana daha fazla cevap vermeyeceğim.

     • avatar
        WESTERN KID Mart 2, 2022 14:55:15

      Sinema eleştirmenlerinden, yönetmenlerinden fazla biliyorsun. Filmle ilgili bir tane anladığın metafor yazamıyorsun ama. Anlamadığın film kötü olmuyor, senin kapasiteni aşıyor sadece. Sinema sanatını, akımlarını bilmeyen birisi olarak haddini aşan yorumlar yapıyorsun. Cahilliğin düşüncelerinin doğruluğunu değil sadece cahil cesaretini gösteriyor. “Filmi anlamamış olabilir misin?” evet soru sadece buydu. Cahilliğini sorgularsın belki ya da film hakkında biraz araştırma yaparsın diye beklemek görüldüğü üzere boş hayal. Bu cahillikle özgüvenin yerinde bravo devam et. Gerçek sinemaseverler çok eğleniyor yorumlarımla.

     • avatar
        WESTERN KID Mart 2, 2022 14:56:59

      Gerçek sinemaseverler çok eğleniyor yorumlarıNla. **

     • avatar
        Edebiyat kadın Haziran 28, 2023 16:18:57

      Bir insanın böyle ithaflarda bulunmasına anlam veremedim anlamını buldum sanırım bir ihtimal o bir insan değil bu konuşma şekilinden hiçbir şey anlamadım doğrusu hem kendi fikrini bile tanıtamıyor insanların onunla konuşması ne yazar helede öyle bir egoistlikle konuşuyor ki -sanırım egosunu özgüven sanmakta hata ettiniz- siz bile anlam veremiyorsunuz dediklerine umarım bir gün gerçekten insan olabilme umudu ile kendine gelir kaldırım mühendisi olduğunu düşünmekten başka bir anlam veremiyorum umarım kendine gelir böyle insanları zerre i miskal takmayın

    • avatar
       ozlem Mart 2, 2022 15:14:07

     Düzeltmene gerek yoktu ilkinde doğrusunu yazmışsın.Evet gerçek sinema severler senin yorumlarınla çok eğleniyor.

     • avatar
        love. Mart 2, 2022 22:09:06

      ne bos yaptin ozlem

     • avatar
        d. Mart 2, 2022 22:10:32

      ne bos yapiyon ozlem sus kanka

     • avatar
        ozlem Mart 2, 2022 22:30:15

      d. tiktok jargonuyla konuşan ufak bir çocuk susmamı istiyor.Tamam ablacım.

     • avatar
        d. Mart 2, 2022 23:33:10

      hayatımda hiç tiktok jargonlu küçük bir çocuk olarak ithaf edilmemiştim bu da yaşandı ya

     • avatar
        ozlem Mart 3, 2022 00:53:19

      .d tiktokçu oluşundan utanıp türkçe klavyeye dönmüşsün.güzel gelişme

 10. avatar
    hakan sonok Mart 2, 2022 18:28:15

  Metin Erksan’ın en çok hakkı yenen filmlerinden biri…Film gösterilecek salon bulamadı, festivallere film seçen kanaat önderleri, eleştirmenler ve aydınlar bu filme yeterince sahip çıkmadı…Erksan 35 yıllık bir işsizlik dönemi yaşadı…Susuz Yaz’ın telif hakları Ulvi Doğan’da olduğundan Erksan bu filminin dünya çapındaki gişe gelirinden yararlanamadı…Erksan Sinematek’çilerle çok gereksiz polemiklere girip kendisine sempati duyan kitleyi genişletemedi…TRT için film yaptığında TRT bürokrasisinin gazabına uğradı…TRT bünyesinde film yapanlar kendisini ve Halit Refiğ’i Yeşilçamdan gelen işgalciler olarak görüp cadı kazanları kurdular…Benzer bir sinema kariyerini İngiltere’de Ken Russell yaşamıştır…

 11. avatar
    Erotikfilmuzmani31 Mart 6, 2022 19:50:06

  1 saat 24 dakikam boşa gitti, bazı filmden anlamayan çoluk çocuk sırf eski bir yapım olduğu için beğendiğini idda etmiş. Onların ben…….

 12. avatar
    Emek Sinemasi Mart 6, 2022 21:51:54

  Bazıları uzmanlık alanı dışına çıkıp Türk sinemasının en iyi örneklerinden birini seyretmiş ve anlamamış belli ki. Filme verilen puanlar ve yapılan yorumlar da manüpile edilmiş ayrıca. “Altın çöpe düşse değerini kaybeder mi? Tenekeyi parlatsan hiç çeyrek altın eder mi?”

 13. avatar
    IrmaLaDouce Mart 7, 2022 07:17:16

  Türkiye sınırları içinde açılan film siteleri arasında en yüksek beğeni alan yorum ozlem’inki olmuş, tebrik ederim. Ne var ki, sinemadan zerre anlamıyorsunuz.

 14. avatar
    Admin Mart 7, 2022 09:08:51

  özlem hileye abanmış kendi yorumunu beğenip durmuş, hiç yakışmadı bu durum.

 15. avatar
    eniyisibergman Şubat 24, 2024 22:04:06

  -52 , yani: O rekor beğeni değil beğenilmeme rekoru.Şıp diye işi çözen özlem hanım. Şu ”HAHAHAH ” ların da antipatik ötesi.

Film izle başlıklarını araştırmaya devam ediyorsanız; sitemiz üzerinde yer almakta olan, çeşitli kategorilerden faydalanabilir ve dilediğiniz türde yapımı kaliteli bir şekilde izlemeye devam edebilirsiniz. Özellikle de film izle hd başlıklarından faydalanmaya devam ediyorsanız; izleyeceğinizi film kategorilerinin, bütün bilgileri sıralamaya devam edecektir. Bu sayede, günün yorgunluğunu atan ve keyifli vakit geçirme şansı elde etmeyi başaran insanlar; sitede yer almakta olan birçok farklı yapımın yorumlarını inceleme şansı da elde edebilmişlerdir. Filmi izle seçenekleri, sitemiz üzerinde oldukça fazladır. Sitede yer almakta olan kullanıcıların, arama butonundan Hd film izle başlıklarla araştırmanın ardından; herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan, farklı konularda ve tarzlarda filmleri incelemeniz mümkün olacaktır. Üstelik, istediğiniz filmi izleyebilmek için; isteğinize bağlı olarak üyelik yaptırmanızda mümkün olacaktır. Bununla beraber, film izlediğiniz esnada; herhangi bir kesinti ya da donma durumun yaşanmayacağından da emin olabilirsiniz. Ayrıca, filmlerin üzerinde; yaş sınırları ile ilgili de bilgilendirme yapılacaktır. Aynı zamanda, izleyeceğinizi filmlere; alt yazılı ya da dublajlı olarak görüntüleme şansı elde etmeniz de mümkün olacaktır. Siz de altyazılı film izle bünyesinde rahatça film izleyebileceksiniz.


Sitemizdeki tüm video içerikleri, çeşitli video servislerinden eklenmektedir. Video hak sahipleri kaldırılması istenen içerik ile ilgili olarak İLETİŞİM bölümünden yazmaları halinde en fazla 3 gün içerisinde içerik kaldırılacaktır. İLETİŞİM, Sitemap, film izle, üçüncü sinema, poker siteleri, betturkey, deneme bonus, canlı casino siteleri, casino siteleri, takipçi satın al, instagram izlenme hilesi, film izle, Asya dizi izle, dizirix, diziturka, Kore dizi izle, takipçi satın al, instagram takipçi satın al, instagram takipçi hilesi, casibom